Reklama


Nowy rozkład jazdy pociągów na trasie Nysa - Brzeg

PDF Array Drukuj Array Email

(3 głosów, średnia ocena 4.33 na 5)

Po raz kolejny podróżni nie doczekali się piątej pary pociągów na trasie kolejowej Nysa - Brzeg. Dobra wiadomość to brak znaczących cięć w rozkładzie jazdy, których ostatnio dokonano na początku czerwca br. W tym roku za rozkład jazdy odpowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S. A., która już uruchomiła nową aplikację, dzięki której można pobrać plakaty w formacie .pdf z rozkładem jazdy dla dowolnej stacji na terenie Polski. Wystarczy wejść na stronę zarządcy infrastruktury a następnie w wyszukiwarce wpisać interesującą nas nazwę stacji, po czym system wygeneruje rozkład przyjazdów i odjazdów. Na stacjach kolejowych został już wywieszony nowy rozkład jazdy, który obowiązywać będzie od 9 grudnia 2012 do 9 lutego 2013. Jak się okazuje, w niektórych przypadkach różni się on od zamieszczonego w internecie. Ponadto oznaczenia w nowym rozkładzie nie zawsze są dla wszystkich podróżnych zrozumiałe...


- czytaj więcej -
Plakatowy rozkład jazdy, który każdy może wydrukować TUTAJ.


Na linii nr 288 Brzeg – Nysa mamy kilka zmian. Przede wszystkim skróci się czas dojazdu z Brzegu do Nysy, który od 9 grudnia będzie wynosił 58. minut. Jest to efekt remontu "podnyskiego" fragmentu torowiska na odcinku około 2,5 km, którego dokonano na przełomie marca i kwietnia br. W nowym rozkładzie będzie na nim  obowiązywać prędkość rozkładowa 70 km/h co spowoduje, że czas dojazdu skróci się nam o cztery minuty. Środkowe pary pociągów, czyli odjazd do Brzegu - godz. 8:09 i 15:09 oraz do Kędzierzyna-Koźla - godz. 9:07 i  16:07 nie będą kursować w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

Po wielu protestach kolejarzy i podróżnych powróci sobotnia poranna para pociągów do Nysy i Brzegu, która po czerwcowych cięciach, jeździ obecnie tylko w dni robocze. Relację ostatniego pociągu skrócono do stacji Nysa, (obecnie dojeżdża do Kędzierzyna - Koźla). W zamian relację kursu odjeżdżającego o godz. 9:07 z Grodkowa wydłużono do wspomnianego wcześniej Kędzierzyna - Koźla.

Oznaczenia kursowania ostatniej pary pociągów mogą być nie do końca zrozumiałe. Według nowego rozkładu jazdy szynobus nadal będzie jeździł codziennie oprócz sobót. Odjazd ze stacji Grodków Śląski do Brzegu o 17:51 i o 19:04 do Nysy. Dotyczy terminów: 9.12.-21.12.2012r.; 24.12., 27-28.12. i 31.12.-08.02.2013r, co oznacza, że nie pojadą w następujące dni:


- Niedziela 23 grudnia 2012r.

- Wtorek 25 grudnia i Środa 26 grudnia 2012r.

- Niedziela, 30 grudnia 2012r.


Rozkład jazdy, który wywieszony został już na peronie stacji Grodków Śląski


Pozostałe zmiany są raczej kosmetyczne i wiążą się jedynie z kilkuminutowymi rozbieżnościami w porównaniu z tymi, które obowiązują obecnie. Pociągi z Grodkowa nadal będą nieźle skomunikowane z tymi jadącymi do Opola i Wrocławia, tyle, że po dojechaniu do Brzegu, na  przesiadkę będziemy musieli poczekać zaledwie kilka minut.


Wciąż trwa walka o poprawę świadczonych usług przez kolej, m.in. o aktualizację oprogramowania w automatach biletowych na stacji kolejowej w Opolu (obecnie w automatach nie można kupić biletu bezpośredniego z Opola do Grodkowa przez Brzeg, o czym pisaliśmy w TEJ wiadomości). Ponadto w związku z licznymi skargami odnośnie braku informacji na temat opóźnień czy odwołaniu pociągów na stacji w Grodkowie, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego rozpatruje wniosek o zamontowanie na naszej stacji głośnika. W chwili obecnej opracowywana jest dokumentacja zawierająca wycenę wykonania instalacji i montażu urządzenia oraz koszty jego obsługi.

Share

Nie możesz komentować tego artykułu

MENU GŁÓWNE

Strona główna

Dzieje się!

Sport

Zapowiedzi

Felietony Jasia

Forum

Ogłoszenia drobne

Artykuły sponsorowane

Reklama

Redakcja

Polecane linki

System zgłaszania błędów

Akty prawne

INFORMATOR

Katalog firm gminy Grodków

Repertuar kina KLAPS

Rozkład busów FAN

Rozkład PKS

Rozkład PKP

Mapa

Dyżury aptek

ROZRYWKA

Gry

Program TV

Kamera na A4

Statystyka

Użytkowników : 477
Artykułów : 2103
Zakładki : 40

Najnowsze komentarze

Reklama

Najnowsze ogłoszenia drobne

Katalog firm